SliderSliderSlider
ایونت رو

 

کد خبر: 3261
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ ۱۳:۰۲
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

آیا بدنسازی رشد قد را می سوزاند؟

 

آیا بدنسازی رشد قد را می سوزاند؟

اگر این جمله را شنیده اید که بدنسازی رشد قد را می سوزاند یا ورزش هایی مانند وزنه برداری می تواند به توقف رشد قد منجر شوند، باید گفت هیچ مطالعه ای این ادعا را ثابت نکرده و بدنسازی به کوتاه ماندن یا کوتاه شدن قد ارتباطی ندارد.

مستر قد با بررسی مطالعات روز دنیا و شواهد ثابت شده ارتباط بدنسازی با قد کوتاه بودن را رد کرده و توصیه می کند با تغذیه ی سالم، خواب کافی و ورزش های مناسب نیازی به نگرانی درباره ی رشد قد نیست.

رشد قد به طور کلی متاثر از ژنتیک افراد، ورزش های مناسب و برنامه ی غذایی سالم است و بدنسازی و ورزش های دیگر نمی تواند رشد قد را متوقف کند.

ساختار مناسب و برنامه ی تمرینی منظم و صحیح متناسب با سن و شرایط افراد هرگز تاثیر منفی در رشد قد نخواهد داشت و به سلامت عمومی و بهبود شرایط بدنی و افزایش قدرت بدنی نیز کمک می کند.


آسیب های بدنسازی

توجه داشته باشید ورزش های سنگین و مدت زمان زیاد استفاده از وزنه های سنگین و نامناسب با شرایط بدنی شما، یا تمرینات سنگین و طولانی مدت بدنسازی به خصوص در سنین رشد و سنین پایین می تواند منجر به آسیب های جدی به بافت ها، شکستگی استخوان ها و آسیب های مفصلی و سایر آسیب ها به اندام های بدن شود و این آسیب ها بدن را از شرایط طبیعی رشد و تکامل خارج کند یا سرعت رشد استخوان ها را کُندتر کند.


اما برنامه بدنسازی صحیح و متناسب با شرایط هر فرد به خودی خود روی رشد قد تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

تمرین با وزنه با یک مربی حرفه ای یا مربی شخصی برای کودکان حتی در سنین 8 یا 9 سالگی بسیار مفید است. اما یدنسازی که شامل تکرار زیاد حجم بالایی از تمرینات سنگین با وزنه باشد ورزش ایده آلی برای رشد قد محسوب نمی شود و خطر آسیب ها را افزایش می دهد.


آیا بدنسازی روی رشد قد تاثیر دارد؟

آیا بدنسازی رشد قد را می سوزاند؟ آیا بدنسازی رشد قد را افزایش می دهد؟ بدنسازها قد کوتاهتری نسبت به بقیه ی افراد دارند؟

اگر این سوال که آیا بدنسازی روی رشد قد تاثیر مثبت یا منفی دارد سوال شما هم هست، در مسترقد پاسخ آن را خواهید گرفت.

انجام بعضی ورزش های خاص کششی یا انعطاف پذیری در سنین خاص و به شکل منظم قبل از بسته شدن صفحات رشد می تواند تا حدی در افزایش قد موثر باشد.

اگر به بدنسازی علاقه دارید و تمرینات خود را زیر نظر مربی حرفه ای انجام می دهید به کار خود ادامه دهید و نگران توقف رشد قد خود نباشید، در سنین رشد انجام تمرینات ورزشی در هر رشته ای برای بدن مفید است اما با توجه به اینکه عوامل بسیاری در رشد قد هر فرد اثر دارند تمرینات بدنسازی به تنهایی الزاما باعث افزایش قد نمی شود.

 اگر کوتاه قد هستید یا از قد خود ناراضی هستید و به دنبال راهی برای بلندتر شدن قد خود می گردید توصیه می کنیم با ارتباط با کارشناسان مسترقد و بررسی شرایط و جزییات منحصر به فردتان بهترین راه ها برای افزایش قد را از آن ها دریافت کنید.

همچنین بهترین ورزش ها برای افزایش قد و برنامه غذایی مناسب برای افزایش قد را می توانید در وبسایت مسترقد ببینید و با توجه به ویژگی ها و شرایط خود آن ها را ارزیابی کنید.

بازدید: 460

تذکر: قبل از هرگونه برنامه ریزی برای حضور و یا اقدامی در رابطه با رویدادها، از مسئولین برگزاری، صحت اطلاعات، شامل زمان، مکان و... را پیگیری نمایید.