SliderSliderSlider
ایونت رو

 

کد خبر: 3236
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۹
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

تفاوت ردیاب مگنتی با ردیاب خودرو

تفاوت ردیاب مگنتی با ردیاب خودرو

صاحبان خودروهایی که از دستگاه‌های ردیاب GPS استفاده کرده‌اند یا قصد استفاده از آن را دارند، می‌دانند که انواع مختلفی از ردیاب‌ها وجود دارد. انواع مختلف ردیاب عبارتند از آنتن‌های خارجی، آنتن‌های داخلی، ردیاب مگنتی و ردیاب‌های OBD.

انواع مختلف ردیاب‌های GPS نیازهای گروه‌های مختلف مردم را برآورده می‌کنند. از این میان آنچه اغلب به گوش ما می‌خورد، دستگاه ردیاب GPS مغناطیسی است.


افراد زیادی هستند که می‌خواهند از ایمنی خودروهای خود محافظت کنند. به خصوص هنگامی که خودرو به سرقت برود، می‌توان از این ردیاب GPS مغناطیسی برای پیدا کردن آن استفاده کرد. دقیقاً چون که ردیاب‌های جی پی اس بی سیم نصب ساده و کارکرد آسانی دارند، در بین مردم بیشتر محبوب شده‌اند. خصوصاً امروزه ردیاب‌های بی سیم عملکرد غنی‌تری دارند و تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌دهند.

دستگاه ردیاب GPS مگنتی در خودرو چه نوع ردیابی است؟ تفاوت آن با انواع دیگر ردیاب‌های خودرو چیست؟ در ادامه به بحث درباره این پرسش‌ها و چند نکته دیگر خواهیم پرداخت.


ردیاب مگنتی چیست؟


دستگاه ردیاب GPS مغناطیسی نوعی ردیاب بی سیم است که نیاز به سیم کشی ندارد و می‌توان آن را مستقیماً با اتصال یک آهنربای قوی به خودرو استفاده کرد. این دسته ردیاب‌ها شکل کوچکی دارند، نصب آن‌ها بسیار راحت است و انرژی خود را از طریق باتری تأمین می‌کنند.

به این ترتیب ردیاب‌های مگنتی را می‌توانید به دلخواه در هر قسمتی از خودرو و حتی در قسمت‌های مخفی مانند شاسی و زیر صندلی‌ها نصب کنید. ردیاب مغناطیسی امکان را به صاحبان خودرو می‌دهد تا بدون مهارت حرفه‌ای آن را در محلی مناسب نصب کنند.

تفاوت ردیاب GPS مگنتی با ردیاب خودرو


در مقایسه با انواع دیگر ردیاب خودرو، ردیاب مغناطیسی ایمن‌تر است. افرادی که انگیزه لازم را دارند، می‌توانند رد سیم کشی را دنبال کرده و محل نصب ردیاب را پیدا کنند. از این رو خطر جدا شدن ردیاب‌های سیمی نسبتاً بالا است.

برخی از ردیاب‌های مگنتی در محدوده زمانی تعیین شده‌ای فعال می‌شوند، بسیار انعطاف‌پذیر هستند و می‌توانند از جستجوی آشکارسازهای سیگنال جلوگیری کنند. علاوه بر این، محل قرارگیری ردیاب مگنتی پنهان است و خطر جدا شدن آن بسیار کاهش می‌یابد. بهتر است که در زمان خرید ردیاب خودرو این اطلاعات را داشته باشید.


بعضی از مردم فکر می‌کنند که دستگاه‌های بی سیم نمی‌توانند به درستی به مسیرها متصل شوند و از این رو نسبت به دستگاه‌های با سیم ضعف دارند. اما در واقع ردیاب‌های مغناطیسی امروزی کارکردهای زیادی دارند و این کارکردها دائماً در حال افزایش و بهبود هستند. این ردیاب‌ها همچنین از قابلیت‌هایی مانند موقعیت‌یابی همزمان، هشدار حصار و نظارت از راه دور پشتیبانی می‌کنند.

مزایای ردیاب‌های مگنتی


مزایای ردیاب‌های مگنتی نسبت به انواع دیگر ردیاب‌های خودرو عبارتند از:

• اتصال بدون سیم و نصب آسان

• باتری لیتیومی با ظرفیت بالا و زمان کار طولانی

• موقعیت‌یابی همزمان و گزارش موقعیت به صورت منظم

• کاربران می‌توانند حالت‌های مختلفی را با توجه به نیازهای خود تنظیم کنند

• مصرف انرژی بسیار کم این اطمینان را می‌دهد که محصول می‌تواند برای مدت طولانی کار کند

• اندازه کوچک و مناسب برای نصب مخفی

• جلوگیری از ایجاد تداخل

• دارای چندین حالت گزارش‌دهی است که می‌توان آن‌ها را به دلخواه تنظیم کرد

ردیاب‌های سیمی ممکن است برای بسیاری از افراد چه جهت استفاده تجاری و چه استفاده شخصی گزینه مناسبی باشند. اما ردیاب‌های مغناطیسی راه حل انعطاف‌پذیرتری را برای کسانی که نیاز به ردیابی بیش از یک وسیله نقلیه دارند، ارائه می‌دهد.

ردیاب مغناطیسی این امکان را به شما می‌دهد که بدون نیاز به خرید ردیاب‌های اضافی هر چیزی را که می‌خواهید ردیابی کنید. البته تا زمانی که نخواهید همه آن‌ها را با هم ردیابی کنید. از این دستگاه همچنین می‌توان برای اطمینان از امنیت وسیله نقلیه در هنگام منحرف شدن از جاده استفاده کرد.

بهترین محل برای نصب ردیاب‌ مگنتی در خودرو

بسته به طراحی ردیاب خودرو، بهترین محل برای نصب ردیاب مگنتی ممکن است متفاوت باشد. ردیاب GPS خودرو دارای دو نوع منبع تغذیه است که عبارتند از: ردیاب دارای باتری و ردیاب قابل اتصال به باتری خودرو. قدرت سیگنال نقش مهمی در محل قرارگیری ردیاب در خودرو ایفا می‌کند.

به عنوان یک قاعده کلی، ردیاب باید رو به فضای باز یا به عبارتی رو به آسمان باشد، گرچه بیشتر ردیاب‌ها می‌توانند سیگنال را از میان پنجره‌ها، چوب، شیشه و امثالهم دریافت کنند. در کنار قدرت سیگنال، بایستی عمر باتری و کیفیت ساخت را نیز برای تعیین محل قرارگیری ردیاب مد نظر داشت.

چندین محل برای نصب ردیاب در خودرو وجود دارد، اما ما در زیر ۷ مورد را به عنوان نقاطی ایده‌آل برای نصب ردیاب معرفی می‌کنیم.

• کنسول مرکزی

• قسمت پایینی شیشه عقب

• قسمت‌های کناری صندوق عقب

• سپر عقب

• دسته درهای جلو و عقب

• سپر جلو

• مستقیماً در محفظه موتور

شما می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و پس از بررسی دقیق ردیابی که خریداری کرده‌اید، مکانی ایده‌آل برای آن پیدا کنید. حتی می‌توانید ردیاب GPS را زیر خودرو یا زیر صندلی قرار دهید. این به راحتی شما بستگی دارد، اما مطمئن شوید که امکان دریافت سیگنال را پس از نصب ردیاب بررسی کنید. چنانچه حتی در منطقه‌ای با برد کم می‌توانید سیگنال مناسبی دریافت کنید، پس محل خوبی را انتخاب کرده‌اید. در غیر این صورت،بهتر است که موقعیت قرارگیری ردیاب را تغییر دهد.


ردیاب GPS مگنتی چگونه کار می‌کند؟

ردیاب‌های مغناطیسی دستگاه‌هایی هستند که با استفاده از آهنربا روی سطوح نصب می‌شوند و انرژی آن‌ها از طریق باتری تأمین می‌شود. بعضاً ممکن است ردیاب مگنتی را بدون آهنربا بفروشند، اما می‌توانید با تهیه کیس‌های آهنربایی مخصوص ردیاب را به وسیله نقلیه خودتان یا هر جای دلخواه متصل کنید. چنین ردیاب‌هایی برای ردیابی چندین وسیله نقلیه تا زمانی که نخواهید از آن‌ها به طور همزمان استفاده کنید، مناسب هستند. بهترین ردیاب خودرو معمولا ویژگی‌های اینچنینی دارد.

ردیاب‌های مگنتی تا زمانی که بتوانند بدون هیچ وقفه‌ای به شبکه ارتباطی دسترسی داشته باشند، از هر نقطه‌ای به خوبی کار خواهند کرد. این امکان ارسال اطلاعات GPS در مورد سرعت خودرو، میزان مصرف سوخت و همچنین رفتار راننده را به مالک خودرو فراهم می‌آورد. به علاوه، باتری ردیاب را می‌توانید به راحتی جدا کنید و پس از شارژ مجدداً آن را به ردیاب وصل کنید.

آیا ردیاب‌های مغناطیسی برای ردیابی دارایی‌ها مناسب هستند؟

انواع مختلفی از ردیاب‌های GPS در بازار وجود دارد، اما مدل‌های مگنتی جزو بهترین ردیاب خودرو برای ردیابی وسایل ارزشمند شما هستند. شرکت‌ها یا مشاغلی که دارای ناوگان خودرویی یا هر تجهیزات دیگری هستند، لازم نیست نگران کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای برای نصب ردیاب‌ها باشند. کارکنان شرکت خودشان می‌توانند به سرعت این کار را انجام دهند و در کوتاه‌ترین زمان ردیاب‌ها را راه‌اندازی کنند. با توجه به افزایش موارد سرقت، استفاده از ردیاب‌های مگنتی یک راهکار سریع و کارآمد برای مهار این مشکل است.

طول عمر باتری در ردیاب‌های مگنتی

طول عمر باتری در این ردیاب‌ها بسته به سرعت انتقال داده‌ها و نوع ردیاب می‌تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. لازم نیست راجع به شارژ مجدد مکرر نگران نباشید. به علاوه، باتری‌ها ماندگاری طولانی دارند.

سخن آخر

ردیاب‌های مغناطیسی از تطبیق‌پذیری عالی برخوردار هستند و گزینه‌های زیادی برای نصب پیش روی شما قرار دارد. آن‌ها ویژگی‌های قدرتمندی دارند، بادوام هستند و برای ردیابی تمام دارایی‌های شما گزینه‌ای ایده‌آل محسوب می‌شوند. همچنین تا زمانی که مراحل نصب ردیاب مگنتی را به درستی انجام دهید، کار کردن با این دستگاه‌ها آسان است.

بازدید: 36775

تذکر: قبل از هرگونه برنامه ریزی برای حضور و یا اقدامی در رابطه با رویدادها، از مسئولین برگزاری، صحت اطلاعات، شامل زمان، مکان و... را پیگیری نمایید.